Pokládání kamene - Pokládka dlažby, obkladů, podlahy, teras a renovace kuchyní i koupelen

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pokládání kamene

Kámen je jako přírodní produkt velmi vděčným materiálem pro tvorbu zahradních exteriérů. Každý člověk má svou vlastní představu o tom v jakém prostředí se cítí nejlépe a v případě že se rozhodne, vytvořit si na své zahradě přírodně vypadající prostředí, je kámen jedním ze základních prvků, které jej dokáží navodit. Vhodnou kombinací kamene, travního porostu, dřevin či nepřeberné škály rostlin lze vytvořit velmi působivé výsledky.

Rádi Vám pomůžeme se základním návrhem takového prostoru
a poradíme i s výběrem vhodného materiálu.

Pokládka kamene

Kámen určený pro pokládku je buď tenký, určený pro lepení pískovo cementovou směsí či lepidlem přímo na pevný podklad, nebo silný určený pro pokládání do písku, nebo do betonu. Pokládka do betonu se používá na místech s předpokladem časté nebo velké nášlapné zátěže dlažby. Mezi kameny dodržujeme co nejmenší mezery (cca do 20 mm). Jednotlivé kusy kamene se mohou svými plošnými rozměry velmi lišit, ale při pokládce se snažíme dodržovat jakousi pravidelnost při střídání rozměrů pokládaných kamenů, jejichž rozměry se pohybují někde mezi 10 – 50 cm.

Do spár zahradních chodníků se často vysazují rostliny tvořící kobercový nebo plazivý porost. I při pokládání zahradních chodníků je třeba dodržet lehký spád pro odtok vody a přemýšlet o tom, jakým způsobem bude voda z obloženého prostoru odtékat.Nejčastěji používané druhy kamene:


- andezit šedohnědý
- andezit zrzavohnědý
- rula zlatohnědá
- rula bílá
- rula zelenočerná
- vápenec porézní světlý
- kvartzit sivozelený
- kvarzit hnědý
- vápenec hladký světlý

 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky