Pokládání obkladů - Pokládka dlažby, obkladů, podlahy, teras a renovace kuchyní i koupelen

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pokládání obkladů

Obklad prostoru pro kuchyňskou linku, koupelny , WC, nebo jiné části může být pro někoho otázkou cti, aby ho sousedé nepomluvili, ale pro většinu lidí, kteří mají běžné starosti a nedostatek času, je řešením obkladač profesionál.

Čím více detailů o Vaší představě nám řeknete,
tím lépe Vám ji pomůžeme naplnit s našimi obklady!

Výběr kachliček pro obklady není dnes již žádný problém rozsah nabídky je skutečně obrovský a tak se spíše musíme obrnit trpělivostí při procházení rozsáhlých katalogů nebo při návštěvě specializovaných prodejen.

Při výběru kachliček a listel pro obklady se nejdříve zamyslete nad obkládaným prostorem, jeho rozměry, dělením zdí a nad Vaší představou o celkové koncepci výsledného díla. Možná už v tomto kroku je dobré, poradit se odborníkem, jemuž nakonec svěříte provedení vlastního obkladu, protože Vám mohou uniknout některé zdánlivé drobnosti, které mohou ale způsobit v konečném důsledku větší problémy než se původně zdálo.
Každá profese snese nutnost určité zkušenosti, aby mohla být vykonávána kvalitně a to je také hlavní důvod, proč může laik něco přehlédnout, ačkoli sám je přesvědčen o opaku. Odborník má za sebou již mnoho různých realizací obkladů a díky tomu Vám může doporučit pro Váš prostor optimální řešení, které by Vás třeba vůbec nenapadlo. Týká se to nejen různých kombinací barev obkladů, ale i velikosti obkladového materiálu.
V tomto místě je dobré zmínit současný trend velkoformátového obkladu, který se uplatňuje jak u pokládky podlahových ploch, tak i u obkládání stěn. Velkoformátovým typem obkládu stěn vznikají velice zajímavé plochy a v kombinaci s vhodným materiálem lze docílit velmi zajímavých výsledků. Kromě zajímavého vzhledu mají velkoformátové obklady ještě jednu velkou výhodu a tou je méně spár, což je zvláště v koupelnách příznivá vlastnost vzhledem k údržbě a k předcházení tvorby plísní.

Nakonec jen krátce zmíníme listely, které dokážou plochu obkladu velmi výrazně zpestřit, opticky rozdělit, nebo plochu jen logicky zakončit. I v oblasti listel je nabídka obrovská a fantazie tak může pracovat na plné obrátky, aby právě ten váš interiér byl skutečným originálem.

Pokud až sem zvládnete přípravu obkladu sami je to naprosto v pořádku, ale další kroky už je nutné s obkladačem bezpodmínečně konzultovat. Jedná se především o jeho seznámení s obkládanou plochou, ale také s vaším záměrem o její finální podobě. Pak následuje zaměření všech průchodů (děr), které bude třeba do obkladů vytvořit, konzultace vhodné velikosti obkladů pro minimální prořez i pro celkový, dobrý dojem obkládané plochy. Kontrola a úprava podkladu pro pokládku už je samozřejmostí.

 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky