Pokládka velkoformátových materiálů - Pokládka dlažby, obkladů, podlahy, teras a renovace kuchyní i koupelen

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pokládka velkoformátových materiálů

Pokládka velkoformátové dlažby je aktuálním trendem současnosti. Hlavní výhodou takového typu pokládky je výsledná velká plocha s minimálním podílem spáry na celkové ploše. Velkoformátové obklady dovolují vzniknout velmi zajímavým výsledkům při realizaci obkladů i dlažeb, které by s menšími formáty nebyly možné. Jde například o optické zvětšení interiérů, zajímavější design a obrovskou škálu barevných variant, které velkoformátové materiály nabízejí. Design je nabízen v provedení pololesk i mat a škála vzorníků obkladů je skutečně velimi rozmanitá od motivů přírodního kamene přes mramor, různé typy dřevin, keramiky až po atypický vzorový design.

Nespornou výhodou velkoformátových obkladů i dlažby je také snadná údržba, díky minimálním spárám pokládky a zabroušeným hranám materiálu. Pokládka takového typu dlažby je náročnější na vyrovnání základního povrchu, ale také na kvalitu použitých lepidel, penetračních přípravků a spárovací hmoty.

Při úvaze o objemu nakupovaného materiálu Vám rádi poradíme, nicméně pro velkoformátový typ pokládky je třeba počítat s větším prořezem obkladů, než je tomu u klasických materiálů. Proto doporučujeme objednat materiál pro obklady s 15% rezervou.


Nejčastěji používané rozměry velkoformátových dlažeb a obkladů:

45 x 45 cm
30 x 60 cm
60 x 60 cm
90 x 45 cm
60 x 120 cm

 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky